Fotografia ślubna – jeden czy dwóch fotografów?

Dwóch fotografów na weselu – chwilowy trend, nowy standard, a może po prostu rozwiązanie, które ma naprawdę wiele sensu? Zdecydowanie ta trzecia opcja! Sprawdźcie, dlaczego warto wynająć dwóch fotografów ślubnych i kiedy takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Dwóch fotografów, dwa spojrzenia

Dwóch fotografów na ślubie i weselu to przede wszystkim dwa spojrzenia i dwie, czasem zupełnie różne, perspektywy. Dzięki temu reportaż ślubny staje się pełniejszy, bogatszy, bardziej kompletny. Za przykład weźmy moment przysięgi. To najważniejsza, kulminacyjna część całej uroczystości, więc jeden z fotografów musi być wtedy w pełni skupiony na Parze Młodej. Drugi w tym czasie może dokumentować reakcje gości, na przykład rodziców, którzy ukradkiem ocierają łzę wzruszenia, czy dziadków wpatrujących się w Was z zachwytem. Warto zachować te emocje i te momenty na zdjęciach.

Ale takie przykłady możemy mnożyć:

  • Dwóch fotografów ślubnych to możliwość fotografowania przygotowań Panny Młodej i Pana Młodego w tym samym czasie – dzięki temu każdy z nich ma więcej czasu i może skoncentrować się nie tylko na głównych bohaterach, ale też na detalach.
  • Podczas przyjazdu pod kościół czy wyjścia z niego po zakończeniu mszy jeden z fotografów skupia się na Parze Młodej, a drugi – na gościach i całym otoczeniu. To stwarza możliwość wykonania przepięknych kadrów, czasem całkiem zaskakujących.
  • Podobnie na sali weselnej: dwóch fotografów to dwie perspektywy. Podczas składania życzeń, pierwszego tańca, krojenia tortu, oczepin, zabaw – jeden z nich skupia się na Parze Młodej, a drugi na reakcjach gości. Najbardziej niesamowite ujęcia powstają właśnie w ten sposób! Pary Młode często przyznają, że nie miały pojęcia, że na ich weselu działo się tak wiele – a dzięki dwóm fotografom wszystko zatrzymane jest w kadrach.

Kiedy warto zdecydować się na dwóch fotografów?

Dwóch fotografów na ślubie i weselu to rozwiązanie, które szczególnie docenicie w czterech przypadkach:

  • kiedy organizujecie naprawdę duże wesele, na ok. 120 gości i więcej – na tak dużej uroczystości dwie pary oczu naprawdę się sprawdzają;
  • kiedy rezygnujecie z filmu ślubnego – dwóch fotografów to pełniejszy, bogatszy materiał;
  • jeśli zależy Wam na dokładnym, rozbudowanym reportażu, ze skupieniem się na detalach, na przykład bogatych dekoracjach;
  • kiedy domy Panny Młodej i Pana Młodego dzieli 30, 50 czy 100 i więcej kilometrów – wówczas obecność dwóch fotografów jest nieoceniona, bo mogą fotografować przygotowania w obu domach w tym samym czasie.

Jak to wygląda w Shots of love?

Dwóch fotografów na ślubie i weselu to rozwiązanie, które szczególnie docenicie w czterech przypadkach:

  • Shots of love tworzy duet dwóch fotografów: Dorota i Michał.
  • Pracujemy w pojedynkę i w duecie, w zależności od Waszego wyboru.
  • W przypadku wyboru jednego fotografa pracuje głównie Michał – na dwóch zapiętych na szelkach aparatach.

Zastanawiacie się nad wyborem dwóch fotografów?

Coraz więcej Par Młodych decyduje się na takie rozwiązanie, przede wszystkim z uwagi na to, aby zyskać zdjęcia z dwóch różnych perspektyw. Jeśli wciąż się wahacie, zapraszamy do kontaktu – doradzimy!

PORADNIK SHOTS OF LOVE

PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS KILKA PORADNIKÓW NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE NAM PYTANIA PODCZAS ZAPYTAŃ ORAZ SPOTKAŃ.

THE SHOTS OF LOVE book now or cry later

THE SHOTS OF LOVE

the@shotsoflove.pl
tel. +48 505 877 478

-INSTAGRAM-